AKŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI
 
 
Abdurrahman ÇARDAKOĞLU
AK PARTİ AKŞEHİR
İLÇE BAŞKANI
 
 
AK Bülten KONYA
   
 
  İLÇE BAŞKANIMIZIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM MESAJI 29.08.2013
 
Bu Haberi Paylaş
Arkadaşına Gönder
Haberi Yazdır
 

 ​Mazisi üstün başarılarla dolu milletimizin tarifi zor yaşam koşullarına rağmen esaret altına alınamayacağının ispatı olan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos,şehrimizin de bizzat aktif rol üstlendiği önemli bir zaferin kazanıldığı gündür.18 Kasım 1921 tarihinde şehrimize gelen karargah, o dönemin belediye binası olan şimdiki Batı Karargah Müzesi’ne yerleşir ve Büyük Taarruz kararı burada alınır. Ayrıca yaklaşık dokuz buçuk ay boyunca hazırlıkların yapıldığı,çok önemli kararların alındığı şehrin ferdi olmak da bizler için onur verici bir durumdur ve her Akşehirli büyük bir onurla büyük bir gururla bunu her daim söyler ve zafer ruhunun beslediği düşünceleri bir an olsun aklından çıkarmaz.


Şanlı tarihimizin önemli zaferlerinden olan bu zafer bir kez daha göstermiştir ki bu millet birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını her zaman ön planda tutmuştur. Farklı düşüncelerle bölücülük yapmaya çalışanlar,kardeşçe yaşayan milletimizin içine fitne tohumları ekmek isteyenler unutmasınlar ki bu millet Allah’ın izniyle ilelebet kardeşçe, hür ve bağımsız olarak yaşacaktır!

Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını seve seve tüm şehitlerimizi rahmetle anarken bu kutlu mücadelede gazi olarak hayatlarını devam ettiren kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.

   
A. Bahadır ÖRS Ak Parti Akşehir İlçe Başkanı
 
 
AK PARTİ
AKŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI
Kadın Kolları Gençlik Kolları AKIM Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Engelliler Koordinasyon Merkezi AkParti Siyaset Akademisi Kütüphane
ANA SAYFA     KURUMSAL     AKKADRO     AK SİTELER     İLETİŞİM
E-Bülten Üyeliği  
 
  Akşehir İlçe Başkanlığı: Selçuk Mahallesi 24 Ağustos Bulvarı. Ferit Efendi İş Hanı Kat 1 // 0332 812 92 94 // [email protected]
Adalet ve Kalkınma Partisi - Konya İl Başkanlığı // © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır.